جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۶ آذر ۱۳۹۹

اخبار کوتاه اقتصادی ( 26 اسفند ) - نمایش محتوای خبر

 

 

اخبار کوتاه اقتصادی ( 26 اسفند )

فعالیت 25 هزار واحد صنفی در استان ، تامین اقلام مورد نیاز شب عید در سربیشه ، مدیران ادارات شهرستان درمیان مصوبات سفر ریاست جمهوری را پیگیری کنند ، نرخ طلا در بازار امروز استان

-فعالیت 25 هزار واحد صنفی در استان :

رئیس سازمان صنعت و معدن و تجارت در گردهمایی مسئولان ادارات صنعت معدن و تجارت استان در طبس با بیان اینکه 25 هزار واحد صنفی در خراسان جنوبی فعالیت میکنند گفت: این واحدهای صنفی 35 درصد سهم اشتغال استان را بر عهده دارند.

حقیقی همچنین با بیان اینکه 24 درصد درامد ناخالص استان در اختیار اصناف است گفت: باید کمک شود تاسازمان های صنفی استان ارتقاء پیدا کنند.

-تامین اقلام مورد نیاز شب عید در سربیشه :

براتی رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت شهرستان سربیشه در جلسه تنظیم بازار این شهرستان از توزیع 6 تن گوشت مرغ از ابتدای اسفند ماه در شهرستان سربیشه خبر داد و گفت: هیچ محدودیتی برای توزیع مرغ در این شهرستان وجود ندارد.

-مدیران ادارات شهرستان درمیان مصوبات سفر ریاست جمهوری را پیگیری کنند :

بشیری زاده فرماندار درمیان در کمیته برنامه ریزی این شهرستان گفت :در سفر رییس جمهور به استان 560 میلیون تومان برای تکمیل طرح آبرسانی به شهر های قهستان و طبس مسینا و 5 میلیارد تومان هم برای اجرای زیرساخت های مجتمع دامپروری و اجرای طرح های لوله گذاری آب در بخش کشاورزی این شهرستان در نظر گرفته شده است که مسئولین دستگاههای اجرایی باید این مصوبات را پیگیری کنند.   

-نرخ طلا در بازار امروز استان :

هر گرم طلای 18عیار، امروز در بازار استان، 94 هزار و 550 تومان داد و ستد شد که در مقایسه با روز گذشته هزار و  300  تومان افزایش یافته است.

سکه کامل بهارآزادی طرح جدید هم امروز 932 تومان خرید و فروش شد.

نیم سکه 530 هزار تومان و ربع سکه نیز 280 هزار  تومان فروخته شد.

منبع : معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی