سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

آبرسانی سیار به 422 روستای خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

آبرسانی سیار به 422 روستای خراسان جنوبی

آبرسانی سیار به 207 روستای بالای 20 خانوار و 215 روستای زیر 20 خانوار انجام می شود.

بسکابادی، مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی عنوان کرد: 207 روستای بالای 20 خانوار و 215 روستای زیر 20 خانوار با تانکر آبرسانی می‌شود. 

بسکابادی با اشاره به اینکه در سال گذشته 422 روستا را با 16 هزار و 230 خانوار با 2 هزار و 389 سرویس و 28 هزار و 608 مترمکعب به صورت ماهانه آبرسانی سیار شده است، بیان داشت: در این راستا 22 میلیارد ریال هزینه متحمل شده ایم. 

به گفته وی در سال 94 با کامیون دولتی 425 هزار کیلومتر مسافت و با تانکر بخش خصوصی 132 هزار کیلومتر برای حمل آبرسانی سیار به روستاهای استان خراسان جنوبی مسافت طی شده است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی درخواست کرد در سال جاری ۵۰ میلیارد تومان از اعتبارات در اختیار ما قرار دهند چون یک روز هم نمی توان بحث آبرسانی سیار به روستاها را لغو کرد.

بسکابادی با اشاره به اینکه در سال گذشته یکی از وظایف ما کاهش هدررفت آب بوده، افزود: 2.8 درصد کاهش هدر رفت آب را داشته ایم. 

وی ادامه داد: اگر امسال مشارکت مردمی وجود داشته باشد امیدواریم بتوانیم 2 درصد از هدر رفت آب را کاهش دهیم. 

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی بیان داشت: 30 حلقه چاه به تکفیک شهرستان‌ها امسال کف شکنی شود. 

بسکابادی با بیان اینکه خوشبختانه به لحاظ اعتبارات عمرانی از محل ۵۰۰ میلیون دلار اعتبارات صندوق توسعه ملی برای آبرسانی به روستاها مشکلی نداریم، گفت: امیدواریم تا پایان امسال ۶۴ روستای استان از بحث آبرسانی سیار حذف شوند.

منبع: معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی