جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ فروردین ۱۳۹۹

همایش شیرخوارگان حسینی - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

همایش شیرخوارگان حسینی

Loading the player...

«همایش شیرخوارگان حسینی» یکی از مناسک مذهبی ماه محرم و بزرگداشت قیام حضرت اباعبدالله الحسین (ع) است که همه ساله به یاد شهادت حضرت علی اصغر‌(ع)، شهید شش ماهه كربلا و سند مظلومیت امام حسین(ع) ، در نخستین جمعه ماه محرم و در روز جهانی «حضرت علی اصغر‌(ع)»، برگزار می‌گردد.

در این مراسم مادران به همراه طفلان خود حضور یافته و با زنده نگه‌ داشتن یاد طفل شیرخواره كربلا، حضرت علی اصغر‌(ع)، سرباز شش ‌ماهه اباعبدالله الحسین‌(ع)، بیعت می کنند.  

برگزاری این همایش از سالهای آغازین دهه هشتاد در تهران آغار و به مرور در سایر استانها و از جمله استان خراسان جنوبی نیز گسترش یافت و برای برگزاری آن مجمع جهانی حضرت علی اصغر (ع) نیز تشکیل شد.

شبکه استانی سیمای خراسان جنوبی، مراسم همایش شیرخوارگان حسینی را که در ساعت 8:30 روز جمعه (مورخ 24 مهر ماه) در محل حسینیه جماران شهر بیرجند برگزار خواهد شد؛ در قالب برنامه ای ویژه به تصویر می کشد.

مدت زمان این ویژه برنامه 55 دقیقه است و در آن بخش هایی از سخنرانی و مراسم نوحه خوانی همایش شیرخوارگان حسینی منعکس خواهد شد.

ویژه برنامه همایش شیرخوارگان حسینی در ساعت 18:30 روز جمعه ، 24 مهرماه از شبکه استانی سیمای خراسان جنوبی (خاوران) پخش خواهد شد.

سال تولید: 1394

تهیه کنندگی ویژه برنامه همایش شیرخوارگان حسینی را «غلامرضا شاهانی» برعهده دارد.

تصویربرداران این ویژه برنامه «احمد نیک فرجام ، سیدعلی اصغر طهماسبی، حسن اکبری » و صدابردار «مهدی مهدی پور» خواهند بود.

نورپردازی برنامه را « احمد نیک فرجام » و تدوین آن را «محمدباقر شاهد » برعهده خواهند داشت.