جهش تولید | جمعه، ۷ آذر ۱۳۹۹

نونوار - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

نونوار

تهیه کننده  برنامه «سرسالی» را غلامرضا شاهانی و امید واحدی فر بر عهده دارد و سایر عوامل تولید برنامه نیز عبارتند از:

مجری: محمدرضا زمانی پور، ایمان خوشحال

بازیگر: ابوالفضل نخعی

دستیار تهیه کننده: احسان جعفرزاده، رضا زنگویی

کارگردان: امید واحدی فر

تصویربرداران: محمد بهشتی سه قلعه، حسن اکبری، سعید رضایی، علی شریفی، محمد مهربان

صدابردار: احسان جعفرزاده، محمد ارزانین

تدوین: محمدباقر شاهد

 

نونوار در دو قسمت به مخاطبین ارائه می شود. برنامه نخست به مدت 90 دقیقه و در تاریخ 28 اسفند 1397 به صورت زنده تولید و پخش می شود. برنامه دوم از ساعت 22:00 (مـورخ 29/12/1397) آغاز شده و تا حدود ساعت 02:00 (مـورخ 01/01/1398) ادامـه می یابد.

رویکرد هر دو برنامه "ایجاد فضایی جذاب و القاء نشاط معنوی در لحظات پایان سال و آغاز سال جدید" است و از دو بخش زنده و ضبطی تشکیل شده که مشروح جزئیات آن بدین شرح است:

در بخش زنده سه مجری (خانم سارا موسوی و آقایان محمدرضا زمانی پور، ایمان خوشحال) برای برنامه پیش بینی شده که به تناسب مهمان و فضای برنامه و ... از حضور ایشان در برنامه استفاده خواهد شد. آقای "ابوالفضل نخعی زاده" به عنوان بازیگر در موقعیتهـای

طنـز ایجاد شده در برنامه زنده حضور یافته و به ایفای نقش می پردازد. علاوه بر مجری و بازیگر، مهمانان مختلفی همچون نخبه ورزشی، نخبه علمی، کارشناس میراث فرهنگی، کارشناس فرهنگ عامه، شاعر بومی، کارشناس مذهبی، مداح، مادر شهید، خواننده و در صورت امکان، هنرمندان کشوری حضور خواهند داشت. ضمناً برای هر یک از مهمانان محلی پیش بینی می شود که ضمن تکریم مهمان در آن محل، از ایشان عکس گرفته می شود و سپس وارد استودیوی برنامه می شود. مجریان سیما، خبر و رادیو در حد چند دقیقه در برنامه حضور خواهند داشت. پیامک های دریافتی از مخاطبین با مناسبت "تحویل سال نو و سالی که گذشت" نیز توسط مجری قرائت می شود.

در فواصل برنامه به مدت حدود 5 دقیقه، با خبرنگار مستقر در حرم امامزاده حسین بن موسی الکاظم (ع) ارتباط زنده برقرار خواهد شد. اجرای قطعات موسیقی اعم از پاپ و سنتی با موضوع محـوری "بهـار" و مجموعـاً به مدت 30 دقیقه نیز از دیگـر آیتم های برنامه می باشد. (موسیقی ها در فضای دیگری ضبط می شود. اغلب اجرای موسیقی به صورت ضبطی خواهد بود و یک یا دو مورد به صورت زنده انجام خواهد شد). در صورت فراهم شدن امکانات با گزارشگر مستقر در مزار شهدا در بیرجند و سایر شهرستان ها ارتباط برقرار خواهد شد.

* سایر آیتم های برنامه عبارتند از:

- تیتراژ ابتدایی: تیتراژ ابتدایی برنامه با استفاده از تصاویر گردشگری و حال و هوا و آمادگی مردم برای استقبال از بهار و با استفاده از موسیقی تیتراژ ویژه برنامه تحویل سال 1397 تولید خواهد شد.

- نماهنگ: تعداد 3 نماهنگ 4 دقیقه ای (مجموعاً به مدت 14 دقیقه) با استفاده از تصاویر تولیدی با موضوع بهار تولید و پخش خواهد شد.

- گزارش مردمی: 3 بخش گزارش مردمی (مجموعاً به مدت 18 دقیقه) با موضوع "دلیل انتخاب سین های سفره هفت سین و اتفاقات خوب سال 1397" تولید و پخش خواهد شد.

- پشت صحنه: تصاویر از پشت صحنه برنامه های رادیویی، تلویزیونی و خبری به همراه تبریک عید توسط همکاران مرکز به مدت 5 دقیقه پخش خواهد شد. 

- دوربین مخفی: این آیتم به صورت تولیدی و یا تأمینی پخش خواهد شد. 

- تصاویر مناطق گردشگری استان: در این بخش تصاویر آرشیوی از مناطق گردشگری استان در 2 بخش 3 دقیقه ای به همراه توضیحات آقای رمضانی (مدیرکل محترم سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی) پخش خواهد شد.

- آداب و رسوم: با استفاده از منابع آرشیوی به مدت حدود 5 دقیقه به آداب و رسوم مردم استان در ایام نــوروز پرداخته می شود.

- وله: تعداد 3 وله مجموعاً به مدت 3 دقیقه در برنامه تولید و پخش می شود.

- پیام نماینده محترم ولی فقیه در استان: پیام نوروزی نماینده محترم ولی فقیه در استان به مدت حدود 7 دقیقه ضبط و پخش می شود.

- پیام استاندار محترم: پیام نوروزی استاندار محترم خراسان جنوبی به مدت حدود 7 دقیقه ضبط و پخش می شود.

- دیدار با خانواده شهدا: در این آیتم که به صورت مستند گزارشی تولید می شود؛ مجریان برنامه با خانواده شهید غلامی (از شهدای خراسان جنوبی) دیدار و گفتگو می کنند. در این مستند از حضور فرمانده محترم نیروی انتظامی استان، فرمانده محترم مرزبانی استان و گروهی از ورزشکاران  یا همکاران شهید غلامی استفاده خواهد شد. مدت این آیتم 21 دقیقه است.

- دکلمه شعر امام رضا (ع): در ثانیه های پایانی سال 1397 دکلمه شعر امام رضا (ع) با صدای صابر خراسانی، تصاویر حرم امام رضا (ع) در هنگام تحویل سال نو، تصاویر مراسم غبار روبی حرم مطهر رضوی و به مدت 2 دقیقه پخش خواهد شد.

- کودکانه: پرسش هایی پیرامون نوروز در محیطی کودکانه از کودکان سؤال می شود. مدت این آیتم 5 دقیقه است.

- راهیان نور: در این بخش تصاویری از برنامه "قطعه ای از بهشت" (از تولیدات مرکز) که لحظه تحویل سال 95 در محل راهیان نور ضبط شده، تدوین شده و به مدت 3 دقیقه پخش می شود.

- اجرای موسیقی توسط مردم: از مردم خواسته می شود یک قطعه موسیقی را بخوانند سپس موسیقی اصلی پخش می شود و پلی بک توسط مردم انجام می شود.

 

سال تولید: 1397