جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

قلعه گنج - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

قلعه گنج

Loading the player...

به منظور ایجاد شور و هیجان در مخاطبین و افزایش سطح اطلاعات عمومی آنان، معمولا از ساختارهای مختلف برنامه سازی تلویزیونی استفاده می شود که بی تردید یکی از جذاب و پرطرفدارترین این ساختارها، «مسابقه» است که به اشکال حضوری و تلفنی، به صورت زنده یا ضبطی تولید و پخش می شود.

در همین راستا شبکه استانی سیمای خراسان جنوبی تولید و پخش مسابقه «قلعه گنج» را در دستور کار خود قرار داده که به صورت تلفنی و زنده تقدیم هم استانی های عزیز می شود.

مسابقه «قلعه گنج» تلاش می کند تا ضمن آشنایی هر چه بیشتر بینندگان با ظرفیت ها و اطلاعات استانی، سطح اطلاعات عمومی آنان را نیز ارتقاء بخشد. 

این مسابقه رقابتی است که به صورت تلفنی و به مدت 25 دقیقه بین دو شرکت کننده اجرا می گردد و معمولا سعی می گردد توزیع استانی شرکت کنندگان از شهرستانهای مختلف استان نیز رعایت گردد. از جمله نقاط قوت برنامه بهره گیری از جاذبه های گردشگری و تاریخی و المان های استان خراسان جنوبی است که در طراحی مراحل مسابقه، گرافیک و سوالات برنامه مورد توجه قرار گرفته است.

در بدو ورود هر یک از شرکت کنندگان به مسابقه، به آنان  100 امتیاز (معادل مبلغ یک میلیون ريال) داده می شود. سپس در هر یک از مراحل مسابقه که شرکت کننده نتواند به سوالات ، پاسخ صحیح دهد - متناسب با امتیاز بندی پیش بینی شده - از امتیاز وی کسر خواهد شد.

در این مسابقه هر یک از شرکت کنندگان باید به طور متوسط به 6 سوال پاسخ دهند تا به مرحله پایانی مسابقه برسند. مسابقه در چهار مرحله انجام می شود و در هر مرحله نیز یک بازی گنجانده شده است. سعی گردیده بازی ها به گونه ای طراحی گردند که مبتنی بر تفکر، تامل و تمرکز شرکت کننده باشد. در پایان به شرکت کننده برتر به میزان نمره کسب شده ، جایزه اهدا خواهد شد.

شما هم استانی های عزیز می توانید این مسابقه را روزهای شنبه تا پنجشنبه هر هفته ، راس ساعت 18:00 از سیمای خراسان جنوبی (شبکه خاوران) بیننده باشید. بازپخش برنامه نیز ساعت 13:00 روز بعد پخش می شود.

سال تولید: 1395

تهیه کنندگی مسابقه تلفنی قلعه گنج را «علی نانواباشی» بر عهده دارد و عوامل ذیل نیز در تولید و پخش این برنامه همکاری می کنند:

مجری : سید مرتضی حسینی، محمدرضا زمانی پور

کارگردان : علی نانواباشی، امین میرزاعلی کاشرفی،امید واحدی فر، سید بهزاد امیرآبادیزاده

صدابردار : سعید بیجاری، امیر زارعی، احسان جعفرزاده، مهدی مهدی پور

تصویربردار : محمد بهشتی، مهدی مودی، حسن اکبری، سعید رضایی، احمد نیک فرجام

گرافیست : سمیه کاظمی، فاطمه آریابد، رقیه خسروی، مینا غضائری، عارف عابدینی

طراح سوال: فاطمه حسینی فر، مریم دهقان تنها،سمیه سادات حسینی، محمد اژدری