رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸

شور حسینی در شهرهای مختلف خراسان جنوبی - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

شور حسینی در شهرهای مختلف خراسان جنوبی

دانلود

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی ، امروز مردم با شور خاصی در دستجات و هیاتهای مختلف در شهرهای استان به عزاداری سید و سالار شهیدان پرداختند و در سوگ آن حضرت اشک ماتم ریختند.
مردم بیرجند صبح امروز در قالب هیاتهای مختلف عزاداری در حسینه امام رضا(ع) عزاداری کردند و پس از اقامه نماز ظهر تاسوعا قرار است بعدازظهر امروز با حضور در خیابانها و نقاط مختلف شهر به عزاداری بپردازند همچنین قرار است امشب اغلب هیاتهای شهر و دستجات سینه زنی در مسجد عاشوار گردهم آیند و عزاداری کنند.
در شهرستان طبس هم هیاتهای عزاداری صبح امروز با برگزاری مراسم علی اصغر در هیات حسینی این شهرستان، قرار است در ساعت 16 ، در قالب دستجات سینه زنی و زنجیرزنی به سمت امامزاده حسین ابن موسی الکاظم(ع) حرکت کنند و تا شب در این مکان در سوگ امام شهیدشان عزاداری خواهند کرد.
مردم شهرستان بشرویه هم صبح امروز با حضور در حسینیه آقا نجفی به عزاداری پرداختند و قرار است از ساعت 14 امروز در حسینیه حاج علی اشرف به ادامه عزاداری بپردازند همچنین بعدازظهر امروز هم همه هیاتها در خیابانها، حسینیه ها و تکایا تا شب در سوگ سید و سالار شهیدان عزاداری خواهند کرد.
در سربیشه هم صبح امروز عزاداران در محل میدان امام این شهرستان اجتماع پرشور حسینی داشتند و در عزای امام حسین و یاران باوفایش به عزاداری پرداختند این هیاتها امشب در محل مهدیه این شهرستان دور هم می آیند تا اقامه عزا کنند.
در سایر شهرستانهای استان نیز اجتماع عظیم هیاتهای حسینی با شور خاصی صبح امروز برگزار شد و عصر امروز و امشب هم این هیاتها در قالب دستجات سینه زنی و زنجیر زنی در تکایا، حسینیه ها و مساجد شهرهای مختلف استان درسوگ امام شهید به عزاداری می پردازند.