سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

شجره طیبه - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

شجره طیبه

Loading the player...

هفته بسیج، در حقیقت فرصتی برای ارائه حرکت عظیمی است که به وسیله امام بزرگوار راحل (ره)، در این کشور پایه‌ گذاری شد و این حرکت، در این منطقه اسلامی و دینی، برای دیگر ملتها هم ان ‌شاء اللَّه الگو و سرمشق خواهد شد. (رهبر معظم انقلاب، 30 آبان 1375).

به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج، شبکه استانی سیمای خراسان جنوبی ویژه برنامه «شجره طیبه» را تولید و پخش خواهد کرد. رویکرد اصلی این ویژه برنامه «ترویج فرهنگ، تفکر و روحیه بسیجی در جامعه» است.

برنامه در هر قسمت به یکی از شهرستان های استان سفر کرده و با حضور در حلقه های صالحین بسیج آن شهرستان، بخش کارشناسی را ضبط می کند. مدت زمان این بخش حدود 15 دقیقه است و به صورت پرسش و پاسخ اعضاء شرکت کننده در حلقه صالحین و پاسخگویی کارشناس تولید می شود.  

سایر بخش های برنامه نیز در شهرستان ضبط و در لابه لای بخش کارشناسی پخش می شوند که عبارتند از:

- کلام نور: در آغاز هر برنامه، کلام یکی از بزرگان در ارتباط با بسیج و فرهنگ بسیجی و شعار روز به صورت گرافیکی پخش خواهد شد.

- ما می توانیم: این بخش سعی می کند با ورود به زندگی یکی از جوانان منتخب بسیج که در عرصه های مختلف از جمله علمی، فرهنگی، هنری، اقتصادی و ... در حال خدمت به میهن هستند؛ الگوی مناسبی را به جامعه معرفی نماید. در این بخش با حضور در محل کار یا زندگی فرد مورد نظر، ضمن تصویربرداری از پروژه، پیرامون بیوگرافی شخص، توضیحاتی پیرامون پروژه و دلایل منتخب شدن آن، ویژگی های طرح، جایگاه روحیه بسیجی درعملکرد فرد، نقش خانواده در زندگی و علل پیشرفت او و ... گفتگو خواهد شد.

- در امتداد عاشورا: از آنجایی فرهنگ عاشورا تأثیر مستقیمی بر فرهنگ دفاع مقدس داشته و بسیجیان بسیاری در جبهه های دفاع مقدس حضور یافتند، این آیتم در نظر دارد تا با دعوت از یادگاران و رزمندگان بسیجی  دفاع مقدس، در فضایی صمیمی به پای صحبت های آنان بنشیند تا ضمن معرفی آنها به صورت مصداقی، به بیان خاطرات و وجوه مشترکی که بین فرهنگ عاشورا و دفاع مقدس بوده بپردازند.

- معرفی پایگاه بسیج : در این بخش یکی از پایگاه های مقاومت بسیج موفق شهرستان معرفی می شود فعالیت های فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و ... آن ها از زبان فرمانده آن پایگاه بیان می شود.

مدت زمان این ویژه برنامه 30 دقیقه است و به تعداد 7 قسمت تولید و پخش خواهد شد.

شما هم استانی های عزیز می توانید در ساعت 19:30 روزهای شنبه تا جمعه (30 آبان لغایت 6 آذر) بیننده این برنامه از شبکه استانی سیمای خاوران باشید. تکرار برنامه نیز در ساعت 13:05 روز بعد پخش خواهد شد.

سال تولید: 1394

تهیه کنندگی و کارگردانی ویژه برنامه شجره طیبه را «احمد نیک فرجام» بر عهده دارد .

تصویربرداران : محمد مهربان ، احمد نیک فرجام

صدابردار : امیر زارعی

تدوینگر : محمد کاخکی

دستیار تهیه : محمد عباسی شوکت آباد

 جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
بسیج به معنی حضور و آمادگی در همان نقطه‌ای است که... محمدی ۱۳۹۴/۰۹/۳ ۰۸:۲۸

محمدی
بسیج به معنی حضور و آمادگی در همان نقطه‌ای است که اسلام و قرآن و امام زمان ارواحنافداه و این انقلاب مقدّس به آن نیازمند است؛ لذا پیوند میان بسیجیان عزیز و حضرت ولی عصر ارواحنافداه - مهدی موعود عزیز - یک پیوند ناگسستنی و همیشگی است. 3/آذر/1378 . هفته بسیج بر بسیجیان عزیزی که در راه کسب رضای الهی، خدمت به مردم و اعتلای میهن اسلامی، گام بر می دارند تبریک و تهنیت باد.
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۹/۳ ۰۸:۲۸