جهش تولید | یک‌شنبه، ۵ بهمن ۱۳۹۹

آغاز برداشت ماده معدنی طلا دار در معدن هیرد نهبندان - نمایش محتوای اقتصاد مقاومتی

 

 

آغاز برداشت ماده معدنی طلا دار در معدن هیرد نهبندان

آغاز برداشت ماده معدنی طلا دار در معدن هیرد نهبندان


برداشت ماده معدنی طلادار با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در معدن طلای هیرد نهبندان آغاز شد

برداشت ماده معدنی طلادار با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در معدن طلای هیرد نهبندان آغاز شد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در این مراسم گفت: با استخراج طلا در معدن هیرد، آینده درخشانی برای اقتصاد و مردم این منطقه رقم خواهد خورد.

نوابی با بیان اینکه شرکت دولتی تهیه و تولید مواد معدنی به عنوان سرمایه گذار این معدن، تجربه و تخصص لازم را در زمینه اکتشاف و استخراج طلا دارد افزود: دولت مایل نیست در مناطقی که بخش خصوصی آماده سرمایه گذاری است ورود پیدا کند اما در مناطق کم برخوردار سازمانهای توسعه ای موظف به سرمایه گذاری هستند.

وی از وزارت خانه های متولی خواست زیرساختهای آب، برق، گاز و جاده معدن طلای هیرد را فراهم کنند تا به رونق این معدن کمک شود.

شهرکی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی هم گفت: معدن طلای هیرد با سرمایه گذاری 20 میلیارد تومانی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران وارد مرحله بهره برداری شده که امیدواریم با ساخت کارخانه فراوری طلا از سال آینده شاهد رونق این معدن باشیم.

جلالیان مدیر مجتمع مواد معدنی خراسان جنوبی نیز از ذخیره قطعی حدود 5 میلیون تن  کانسنگ طلا در این معدن خبر داد و گفت: از هر تن کانسنگ طلا در این معدن، یک گرم طلا استخراج خواهد شد که با راه اندازی کارخانه فرآوری در سالهای آینده، سالانه 300  کیلو  گرم طلا تولید خواهد شد

منبع: خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی

 

 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.